Print this page

Πρόκριση με ανατροπή για τον Τσιτσιπά στη Βιέννη

Νοεμβρίου 03, 2020 0
Ο 22χρονος τενίστας δυσκολεύτηκε απέναντι στον Γιαν Λέναρντ Στρουφ, αλλά τον λύγισε με ανατροπή, επικρατώντας 2-1 (6-7(3), 6-3, 6-4) στα σετ. Με αποτέλεσμα να προκριθεί στην επόμενη φάση του τουρνουά της Βιέννης.

Σύμφωνα με το sport-fm.gr, επόμενο εμπόδιο θα είναι ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, που επιβλήθηκε με 2-0 (7-6(6), 6-3) τον Κάρεν Κατσάνοφ. Ο Έλληνας άσος είχε νίκησε με 3-0 τον Βούλγαρο στο Roland Garros.

O Τσιτσιπάς δεν μπήκε καλά στην αναμέτρηση με τον Γερμανό, που πήρε το πρώτο σετ αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλό του. Στη συνέχεια βελτιώθηκε αισθητά το νούμερο 5 στον κόσμο, επέβαλλε τους κανόνες του και στηρίζοντας αρκετά το παιχνίδι του στο σερβίς ισοφάρισε τον αγώνα και δικαία πήρε στη συνέχεια τη νίκη.