![sparta-news-white-1.png](/images/2021/03/01/sparta-news-white-1.png)
.© 2020 SpartaNews.gr. All Rights Reserved. Designed By hit-media.gr
ΑΓΡΟΤΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΛΑΚΩΝΙΑΣ (ΑΓΡΟΤΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΗΜΟΥ ΣΠΑΡΤΗΣ, ΕΥΡΩΤΑ,ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΝΗΣ)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Όλες και όλοι
Στην αυτοκινητοπορεία την Δευτέρα 23 Γενάρη στην Σπάρτη (Προσυγκέντρωση 10 π.μ στον κόμβο της νέας εισόδου Σπάρτης)
Και στην διαμαρτυρία την Τετάρτη 25 Γενάρη στην Τρίπολη στις 11π.μ στο σταθμό των τρένων.
Συναδέλφισσες-Συνάδελφοι
Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 20 Γενάρη στην Σπάρτη σύσκεψη των τριών Διοικητικών Συμβουλίων των Αγροτοκτηνοτροφικών Συλλόγων Δήμου Σπάρτης, Ευρώτα και Ανατολικής Μάνης.
Το θέμα της σύσκεψης ήταν η συμμετοχή και προετοιμασία κινητοποιήσεων από αρχή γενομένης την Κυριακή 22 Γενάρη, όπως αυτή αποφασίστηκε στις 8 Γενάρη στην Νίκαια της Λάρισας από την σύσκεψη που πραγματοποίησε η Πανελλαδική Επιτροπή Μπλόκων (ΠΕΜ).
Τα Διοικητικά Συμβούλια των Αγροτοκτηνοτροφικών Συλλόγων Λακωνίας, χαιρετίζουν την απόφαση της ΠΕΜ και αποφάσισαν την έναρξη των κινητοποιήσεων την Δευτέρα 23 Γενάρη με αυτοκινητοπορεία στην πόλη της Σπάρτης και συμμετοχή στην Διαμαρτυρία που οργανώνει η Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Περιφέρειας Πελοποννήσου (ΟΑΣΠΠ) στην Τρίπολη την Τετάρτη 25 Γενάρη.
Διεκδικούμε:
Εκ των Διοικήσεων
Σπάρτη 20 Ιανουαρίου 2023
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.