![sparta-news-white-1.png](/images/2021/03/01/sparta-news-white-1.png)
.© 2020 SpartaNews.gr. All Rights Reserved. Designed By hit-media.gr
Συνάντηση Βερούτη – Τριχείλη στη Νεάπολη
Στη Νεάπολη και στα γραφεία του πρώην Δημαρχείου συναντήθηκαν το περασμένο Σάββατο 20 Φεβρουαρίου ο Αντιπεριφερειάρχης Λακωνίας Θεόδωρος Βερούτης και ο Δήμαρχος Μονεμβασίας Ηρακλής Τριχείλης, όπου συζήτησαν σημαντικά θέματα υποδομών της ευρύτερης περιοχής. Μεταξύ αυτών τέθηκε το ζήτημα της αποκατάστασης του δρόμου Νεάπολη - Άγιος Νικόλαος, καθώς και η δυνατότητα συνεργασίας της Περιφέρειας Πελοποννήσου στην υλοποίηση του έργου μέσω προγραμματικής σύμβασης μεταξύ των δύο φορέων.
Ακολούθως, ο Αντιπεριφερειάρχης και ο Δήμαρχος διενήργησαν αυτοψία στην συγκεκριμένη οδό συνοδευόμενοι από τον Αντιδήμαρχο Χαράλαμπο Κουτσονικολή και τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Γιώργο Λιβανό.
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.