Επετειακές εκδηλώσης μνήμης προς τιμήν των 1000 ηρώων εθελοντών Μανιατών του σώματος Πετροπουλάκη που έπεσαν για την απελευθέρωση της Κρήτης, 1866-1869 , πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 6 Νοεμβρίου 2020 στο Δ.Αν.Μάνης.
Όποιος χαθεί για λευτεριά ποτέ του δεν ποθαίνει,σαν τον αέρα δροσερή η θύμησή του μενει-αγνώστου!
Κρήτη,Κισσός-Ασή Γωνιά ! Επετειακές εκδηλώσεις μνήμης προς τιμήν των 1000 ηρώων εθελοντών Μανιατών του σώματος Πετροπουλάκη που έπεσαν για την απελευθέρωση της Κρήτης, 1866-1869 !
Αποκαλυπτήρια του νέου αριστουργηματικού μνημείου στην Ασή Γωνιά που ανεγέρθη με την φροντίδα του δημάρχου Ανατολικής Μάνης Πέτρου Ανδρεάκου -δημιούργημα του συντοπίτη μας Πέτρου Γεωργαρίου!
Ακόμα μια χρονιά μας αξίωσε ο Θεός παρά τις αντίξοες συνθήκες ! Κάθε χρόνο και πιο συγκινητικά ! Και του χρόνου να είμαστε καλά !
Υ.Γ. Για λόγους ασφαλείας ήμασταν φέτος πολύ λίγοι αλλά covid-free επιβεβαιωμένα γιατί πάνω από όλα προέχει η γεία μας!
Κείμενο-Φωτογραφίες: Δήμητρα Κούβαρη
![123839467 10224852709365711 4780712812108041736 n](/images/agrotika/123839467_10224852709365711_4780712812108041736_n.jpg)
![123850422 10224852728606192 545013090859407225 n](/images/agrotika/123850422_10224852728606192_545013090859407225_n.jpg)
![123934621 10224852715485864 1155524493862388223 n](/images/agrotika/123934621_10224852715485864_1155524493862388223_n.jpg)
![123995678 10224852719725970 1140048589896867091 n](/images/agrotika/123995678_10224852719725970_1140048589896867091_n.jpg)